Odpowietrzanie rur Wrocław

Jednym z najczęściej występujących objawów zapowietrzonej instalacji grzewczej są niepokojące dźwięki dochodzące z grzejników. Przez to również nie nagrzewają się one prawidłowo, a zatem nie spełniają swoich podstawowych funkcji. Wówczas konieczne jest odpowietrzenie rur w instalacji.

Zapowietrzona instalacja grzewcza

Zapowietrzenie to nic innego jak pęcherzyki powietrza znajdujące się w układzie grzewczym, czyli przede wszystkim w rurach. To zupełnie normalne i często występujące zjawisko. Mogą się one pojawić na przykład na skutek nieszczelnej lub źle zamontowanej rury oraz podczas standardowego procesu uzupełniania poziomu wody. 

Jeśli w Twoim mieszkaniu występują podobne objawy, odpowietrzanie rur jest absolutnie konieczne dla prawidłowego funkcjonowania instalacji. Prawidłowo wykonane może również przyczynić się do oszczędności w zużyciu energii oraz zapobiega utlenianiu. 

Odpowietrzanie rur Wrocław - na czym polega?

Każda instalacja grzewcza wyposażona jest w odpowietrzniki. Ich podstawową funkcją jest samoczynne odpowietrzanie rur w instalacji podczas jej napełniania oraz eksploatacji. Regulację odpowietrzników wykonuje się za pomocą specjalnego klucza, śrubokrętu lub pokręteł. 

Odpowietrzenie instalacji możesz wykonać samodzielnie lub z pomocą profesjonalnej firmy. Cały proces polega na odkręceniu zaworów w każdym z grzejników i upuszczeniu z nich zalegającego w rurach powietrza. Należy jednak przy tym szczególnie uważać na przestrzeganie kilku zasad odpowietrzania i nie zalać mieszkania. Ważna jest również kontrola ciśnienia po wykonaniu wszystkich czynności. 

Odpowietrzanie rur we Wrocławiu

Odpowietrzanie instalacji to standardowa usługa wykonywana przez firmy hydrauliczne, również na terenie Wrocławia. Korzystając z usług profesjonalistów, zyskujesz pewność, że cały proces został wykonany poprawnie. Dodatkowo hydraulicy często posiadają dużo lepszy sprzęt, którego zazwyczaj nie mamy w domowym warsztacie, na przykład urządzenie do mierzenia ciśnienia. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie i wiedza, na temat ewentualnych komplikacji podczas pracy.

Odpowietrzanie rur w instalacjach grzewczych to standardowy proces, który wykonuje się bardzo często. Występowanie tego typu usterek jest związane ze standardową eksploatacją instalacji. Możesz wykonać tę pracę samodzielnie, jednak warto powierzyć tak ważne zadanie specjalistom. Dobrze wykonana praca daje gwarancję prawidłowego działania i zmniejsza ryzyko występowania innych usterek.

POGOTOWIE TECHNICZNE: 603 440 030
TRANSPORT: 794 441 064

 
KONTAKT
Zadzwoń lub napisz i przekonaj się jak możemy Ci pomóc
Kontaktując się z nami, oszczędzają Państwo cenny czas spędzony na próbach naprawy bądź podłączaniu sprzętów domowych.

Dodatkowa para rąk w pracach tego typu potrafi być nieocenioną pomocą, do czego wielokrotnie miałem okazję się przekonać.

Co do ceny wykonywanych usług, do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i ustalam spersonalizowany kosztorys po wstępnej analizie problemu.

Dobieram najbardziej optymalne rozwiązanie, które oferuję zawsze w najlepszych cenach na rynku. Gorąco zachęcam do kontaktu i gwarantuję, że się Państwo nie zawiedziecie!